Ekonomi

Myomo doğrudan hisse senedi arzında 6 milyon dolar topladı

BOSTON – Myomo, Inc., nörolojik rahatsızlıkları ve üst ekstremite felci olan kişiler için giyilebilir tıbbi robotlar konusunda uzmanlaşmış bir şirket. (NYSE American: MYO) yaklaşık 6 milyon $ toplamak için kayıtlı bir doğrudan teklif duyurdu. Şirket, 16 Ocak 2024’teki NYSE American kapanış fiyatına uygun olarak, her biri 3,80 $’dan yaklaşık 1,58 milyon hissenin satışı için çeşitli kurumsal yatırımcılar ve içeriden kişilerle menkul kıymet alım anlaşmaları yapmıştır.

Bu tekliften elde edilen gelirlerin, Myomo’nun mevcut nakitiyle birlikte, şirketin 2024’ün dördüncü çeyreğinde beklenen nakit akışı başabaş noktasına ulaşana kadar operasyonları finanse etmesi bekleniyor. Bu görünüm, Medicare ve Medicaid Merkezlerinden nihai bir ücret alınmasına bağlı. Peşin ücretten çok daha düşük olmayan hizmetler (CMS), başarılı personel genişletme ve olağandışı tedarik zinciri kesintilerinden kaçınma.

Kapanış tarihi 19 Ocak 2024 olarak planlanan teklifin net geliri, CMS’nin Myomo’nun MyoPro ürün paketi için kapsama alanını ve önerilen fiyatlandırmayı belirlemesinin ardından Medicare Kısım B hastalarını karşılamak için ölçeklendirme operasyonlarına ayrıldı. Planlar arasında klinik, geri ödeme ve üretim kapasitelerinin yanı sıra envanter satın alma, sermaye harcamaları, araştırma ve geliştirme ile satış ve pazarlama faaliyetleri gibi genel kurumsal amaçları genişletmek için önümüzdeki altı ay içinde yaklaşık 50 yeni işçinin işe alınması yer alıyor.

AGP/Alliance Global Partners bu süreçte tek yerleştirme aracısı olarak hizmet veriyor.

Myomo’nun MyoPro’su, koldaki invaziv olmayan sensörler aracılığıyla elektromiyografi (EMG) sinyallerini tespit ederek hastanın günlük aktivitelerini yerine getirme yeteneğini geri kazandırabilen, pazarlanan tek cihazdır. Bu teknoloji, çeşitli nöromüsküler hastalıklardan veya yaralanmalardan etkilenen kişilere yardımcı olur.

Bu haber bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-incirliova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu