Haber

Yeni Akit Yazarı ‘Sınırları Zorlayarak’ Hükümete Kınadı: “İçimizden Dışımız Atatürk Olduk”

Yeni Akit yazarlarından Yaşar Değirmenci, köşe yazısıyla Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün son dönemde çok öne çıktığını iddia ederek hükümeti kınadı. Miller, ‘ Türkiye yüzyılı unutulup Atatürk yüzyılına dönüştürüldü. ‘İçimiz de dışımız da Atatürk’tük’dedi.

Gerici Yeni Akit Gazetesi yazarlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dair bitmek bilmeyen kaygıları var.

Yeni AkiT kitabının yazarlarından Yaşar Değirmenci, geçtiğimiz günlerdeki milli bayram ve anma günlerinde Türkiye Cumhuriyetikurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK‘ ifadesinin çok fazla vurgulandığını ileri sürerek hükümete uyarı gönderdi.

“Kemalizm yükselirken dostlarımıza uyarılar” başlıklı yazı yazan Değirmenci, rahatsızlığını şöyle anlattı:

‘M. Kemal’in portresi bayrak muamelesi görüyor. Cumhuriyetin 100. yılını kutlayalım derken, yüz yıldır Kemalizmin sopasıyla ezilen Müslüman toplumunu rencide ediyorsunuz. Bizim gibi düşünen seçmen kitlesini kaybetmeyin! ‘Bu millet Kemalizm’in zirveye çıkmasını kolay kolay affetmeyecektir.’

“Türkiye yüzyılı unutuldu. Atatürk yüzyılı oldu. İçimizden dışımız Atatürk oldu. AK Parti’nin hedeflediği yüzyıl kutlamaları bu muydu? Böyle mi olmalıydı?”

‘Sizin politikanız gereği milliyetçi Atatürkçüleri kazanmak için engellerin kaldırılmasını memnuniyetle karşılayalım. Ama bugün yaptığınız tam bir Kemalizm dalkavukluğuna dönüştü. Etrafınız fanatikler, şovmenler, ikiyüzlüler ve ikiyüzlülerle çevrili.’

haberdemirozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu